RSA-KİTS KIRMIZI IŞIK İHLAL TESPİT SİSTEMİ

RSA-KİTS karayollarında kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit eden sistemdir. Sistem kırmızı ışığın olduğu kavşaktan geçen tüm araçların plakalarını okur. Kırmızı ışık yandığı andan itibaren sanal loop'u geçen araçlar ihlal delilleri ile birlikte kaydedilir ve POLNET'e bildirilir.

İhlal anı 2mp video, 12mp geniş açılı fotoğraf ve 6mp araç fotoğrafı ile delillendirilir

Belgeler

Güncel KGYS Tip Şartnameye %100 uyumludur. Yerli üretim, TS 13789 ve Sanayi Bakanlığı Tip Onay sertifikaları vardır

Başarı

  • %98 Plaka okuma başarısı
  • %99 Araç yakalama başarısı
  • %85 Marka, tip ve renk tespit başarısı
  • 10 ms'de ihlal tespit eder

Bütünleşik Sistem

Rsa-KİTS bütünleşik sistemdir. 12 mp delil kamerası, 2mp video kamera, 6mp RSA-PTS kamerası, işlemci birimi, kırmızı ışık tespit ünitesi ve diğer tüm donanımlar tek bir muhafaza içerisindedir.

RSA-KİTS

Sistem yoğun trafikte aynı anda geçen çok sayıda aracın tamamını yakalayacak şekilde kurgulanmıştır. Her geçen aracın plakası okunur ve kayıt altına alınır. Kırmızı ışık ihlalleri tespit edilir ve ihlal tablosunda delilleri ile birlikte kayıt altına alınır.

Sistemin fiziksel loop ihtiyacı yoktur. Sanal loop ile ihalleri tespit eder.

Kırmızı ışık tetiği isteğe bağlı olarak 2 türlü alınabilir. Kırmızı ışık enerji kablosundan fiziksel tetik alınabilir yada Işığı gören kamera görüntüsünün analizi ile otonom tetik yaratılabilir.

İhlal öncesi ve sonrası fotoğraf sayısı opsiyoneldir. Her ihlal yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve video ile itiraz edilemeyecek şekilde delillendirilir.

Güçlü strobe flaş ve görüntü iyileştirme algoritmaları ile gece şartlarında yüksek kalitede delil fotoğrafları elde edilir.

Tespit edilen ihlaller RSA-Börü EDS Raporlama Arayüzü ile makbuza dönüştürülür ve POLNET'e aktarılır.

IR Aydınlatma

850nm harici IR aydınlatma ile gece koşullarında araç içi şahısların ve aracın silüeti net olarak görülebilecek şekilde araç plakasını kayıt altına alır

Entegrasyon

Sistem POLNET'e ve KGYS Merkezi Sistemine tam entegredir

Genel

  • Tek cihaz ile 2 şeritte analiz yapar
  • Yabancı plaka okur
  • Dahili belleğe sahiptir
  • Kare, dikdörtgen, askeri, resmi, sivil plakaları okuyabilir.